EN / PL

Jak pandemia zmieniła nasz stosunek do przyrody? Weź udział w ankiecie!

27-05-2020

Zespół profesora Jakuba Kronenberga z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego zbada opinie i nastroje Polaków wobec terenów zieleni w miastach w czasie epidemii koronawirusa. Celem jest ocena znaczenia parków, skwerów i innych obszarów zieleni miejskiej, w tym ich wpływu na stan fizyczny i psychiczny Polaków, podczas kwarantanny i pandemii koronawirusa. Aby wziąć udział w badaniu należy wypełnić ankietę dostępną online, co zajmuje parę minut. Badania dostarczą nie tylko wiedzy na temat stosunku Polaków do zieleni miejskiej w okresie izolacji, ale także informacji czy i jakie nowe zjawiska oraz opinie pojawiły się w społeczeństwie.

Badanie jest częścią projektu Clearing House, prowadzonego przez Europejski Instytut Leśnictwa. Głównym celem projektu jest sprostanie wyzwaniom ekologicznym i społeczno-ekonomicznym w miastach. Wypracowane przez naukowców rozwiązania będą dostosowane do potrzeb europejskich i chińskich miast. 

Projekt wpisuje się w globalne działania związane m.in. z wdrażaniem Celów Zrównoważonego Rozwoju, Agendy Miejskiej, Porozumienia Paryskiego oraz Porozumienia z Sendai dotyczących ograniczania skutków katastrof naturalnych i są elementem takich rozwiązań jak poprawa jakości życia w miastach i adaptacja do zmian klimatu. Poza Uniwersytetem Łódzkim, w projekcie uczestniczą jeszcze dwie polskie instytucje: Fundacja Sendzimira i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

 

Źródło: https://www.uni.lodz.pl/aktualnosc/szczegoly/zielen-miejska-w-czasach-covid-19-opinie-polakow

CZYTAJ TAKŻE

18-04-2021

Francja stawia na jednoślady

Francuzi, którzy zdecydują się pozbyć swojego starego samochodu otrzymają 2500 euro na z...

11-04-2021

W Japonii wiśnie zakwitły najwcześniej od 1200 lat. Naukowcy ostrzegają: To symptom poważnego kryzysu!

Wiosna w Japonii kojarzy się ze świętem kwitnących wiśni, znanym jako sakura. Obchodzone jest o...

11-04-2021

O szkodliwości modowych pokus

Kto nie lubi kupić sobie kolejnego t-shirta, czy sukienki. Szybka moda jest coraz tańsza, a co ...