EN / PL

Rozpoczął się 3. Kraków Green Film Festival

17-08-2020

Rozpoczął się 3. festiwal filmów ekologicznych Kraków Green Film Festival. W tegorocznej edycji zgłoszono aż 1000 produkcji, a o nagrodę główną powalczy 70 najlepszych obrazów. Większość z nich w Krakowie będzie miało swoją polską, a niektóre także światową premierę. 

Celem Kraków Green Film Festival jest promocja  postaw proekologicznych i idei zrównoważonego rozwoju. To jedyne takie wydarzenie w Polsce, które w tym roku odbywa się w terminie od 16 do 23 sierpnia.

W festiwalowym konkursie znajdą się m.in. filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach. Jednym z nich będzie „Kraina Miodu” – laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara. Zostaną zaprezentowane także inne świetne produkcje jak chociażby szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy „Genesis 2.0”.

Program festiwalu znajdziecie tutaj.

Krakowski festiwal to miejsce, które z pewnością pomoże zrozumieć, że wciąż mamy szansę, opóźnić zmiany klimatyczne i uratować planetę przed katastrofalnymi skutkami naszej działalności. 

 

CZYTAJ TAKŻE

20-09-2020

CO2 rządzi klimatem

Przeszłe zmiany klimatu pokazują, jak bardzo klimat jest czuły na wahania ilości dwutlenku węgl...

20-09-2020

Opowieść o dwóch filmach

“ Była to najlepsza i najgorsza z epok, wiek rozumu i wiek szaleństwa, czas wiary i czas ...

20-09-2020

Zniknie kluczowa bariera rozwoju elektromobilności – opublikowano projekt rozporządzenia wdrażającego E-Taryfę

Naczelny postulat „Białej Księgi Elektromobilności PSPA”, dotyczący wprowadzenia sp...