EN / PL

Zakończyła się trzecia edycja Kraków Green Film Festival. Grand Prix dla "Krainy miodu".

12-09-2020

To historia 50-letniej hodowczyni pszczół, która mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy. Ta historia stała się dla twórców pretekstem do przekazania bardzo ważnego komunikatu.

– To przede wszystkim film o ludzkiej chciwości i o tym jak chciwość człowieka wpływa na równowagę środowiska naturalnego. Wydaje mi się, że jednym z powodów, dla których film spotkał się z takim zainteresowaniem jest fakt, że udało nam się pokazać jak ta wspomniana chciwość funkcjonuje na najniższym poziomie – na poziomie społeczności składającej się z dosłownie kilku osób – powiedział reżyser Ljubomir Stefanov.

"Kraina miodu" to także laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca podwójnej nominacji do Oscara. Trailef filmu obejrzycie tu.

Festiwal filmowy w Krakowie przyciąga twórców najlepszych filmów ekologicznych na świecie oraz publiczność głodną dobrego, zaangażowanego kina. Na tegoroczną edycję festiwalu zgłoszono blisko tysiąc filmów z całego świata, a do konkursu głównego zakwalifikowano około 70 produkcji. Większość filmów miało w Krakowie polską premierę, a dla części z nich była to zarazem światowa premiera. 

Lista zwycięzców - https://www.greenfestival.pl/awards-kgff-2020/ 

Zdjęcie: Johann Piber z Pexels

CZYTAJ TAKŻE

20-09-2020

CO2 rządzi klimatem

Przeszłe zmiany klimatu pokazują, jak bardzo klimat jest czuły na wahania ilości dwutlenku węgl...

20-09-2020

Opowieść o dwóch filmach

“ Była to najlepsza i najgorsza z epok, wiek rozumu i wiek szaleństwa, czas wiary i czas ...

20-09-2020

Zniknie kluczowa bariera rozwoju elektromobilności – opublikowano projekt rozporządzenia wdrażającego E-Taryfę

Naczelny postulat „Białej Księgi Elektromobilności PSPA”, dotyczący wprowadzenia sp...