EN / PL

Trwa rejestracja na konferencję „Cyfryzujemy Polskę – technologia szansą dla klimatu”

15-09-2020

Jak wykorzystać nowoczesne technologie, by sprzyjały ochronie środowiska? Na ile cyfryzacja, rozwiązania chmurowe, sztuczna inteligencja, rozwój sieci 5G czy Internetu Rzeczy może pomóc w budowie zielonego ładu i w realizacji celów zrównoważonego rozwoju – m.in. na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Cyfryzujemy Polskę – technologia szansą dla klimatu” z udziałem wiceministra klimatu Adama Guibourge-Czetwertyńskiego oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Konferencja „Cyfryzujemy Polskę – technologia szansą dla klimatu” organizowana jest przez Związek Cyfrowa Polska, organizację reprezentującą polską branżę cyfrową, pod patronatem Ministerstwa Klimatu oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Odbędzie się ona 17 września br. w Centrum Kreatywności Fabryka w Łodzi, która znajduje się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Technologia gwarantem dobrego klimatu

Celem spotkania jest pokazanie, jak nowoczesne rozwiązania technologiczne mogą pozytywnie wpłynąć na naszą gospodarkę w perspektywie zmian klimatycznych i potrzeby ochrony środowiska. – W innowacjach technologiczny drzemie ogromny potencjał, który można wykorzystać w rozwiązaniach służących klimatowi. Ale niewątpliwie należy stale podnosić świadomość, jak umiejętnie wykorzystywać dostępne narzędzia – mówi prezes Związku Cyfrowa Polska Michał Kanownik. – Dlatego edukacja jest nierozerwalnym elementem procesu synergii między nowoczesnymi technologiami a ochroną klimatu – dodaje.

Swoje wystąpienie podczas konferencji wygłosi wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński. – Postępujące zmiany klimatu i konieczność zapobiegania im to ogromne wyzwanie, przed którym stoi cały świat. W tym kontekście niezwykle cenne są nowoczesne technologie. Działania na rzecz ochrony środowiska i klimatu będą skuteczne, gdy będą prowadzone wielopłaszczyznowo. Niezbędna jest współpraca zarówno podmiotów z sektora MŚP, NGO, koncernów, jak i tych, na szczeblu państwowym. Resort klimatu może pochwalić się tu choćby realizowanym już po raz ósmy programem Green Evo – Akcelerator Zielonych Technologii, w którym wyszukujemy i upowszechniamy innowacyjne polskie zielone technologie – mówi wiceminister Guibourgé-Czetwertyński. 

W konferencji wezmą również udział przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz reprezentanci innowacyjnych firm działających w obszarze ochrony środowiska. Rozmowa będzie poświęcona m.in. inicjatywom wspierającym działania klimatyczne, redukcji negatywnego wpływu środowiskowego transportu czy „zielonym” centrom obliczeniowym. Podczas konferencji zaprezentują się również start-upy, których rozwiązania dedykowane są kwestiom klimatycznym.

Trwa rejestracja

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. By uczestniczyć w niej w formie online należy zarejestrować się na stronie: https://konferencja.cyfrowapolska.org. Pod linkiem znajduje się również szczegółowy program konferencji.

O Związku Cyfrowa Polska

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego „Cyfrowa Polska” to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży RTV i IT – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.

Członkami Związku Cyfrowa Polska są AB S.A., Action. S.A., Canon Polska Sp. z o.o., Google Commerce ltd., HP Inc Polska Sp. z o.o., IS-Wireless Sp. z o.o., Komputronik S.A., LG Electronics Polska Sp. z o.o, Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce Sp. z o.o., Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Sony Europe B.V. (Sp. z o.o.), Tech Data Sp. z o.o.

 

Źródło: konferencja.cyfrowapolska.org

CZYTAJ TAKŻE

20-09-2020

CO2 rządzi klimatem

Przeszłe zmiany klimatu pokazują, jak bardzo klimat jest czuły na wahania ilości dwutlenku węgl...

20-09-2020

Opowieść o dwóch filmach

“ Była to najlepsza i najgorsza z epok, wiek rozumu i wiek szaleństwa, czas wiary i czas ...

20-09-2020

Zniknie kluczowa bariera rozwoju elektromobilności – opublikowano projekt rozporządzenia wdrażającego E-Taryfę

Naczelny postulat „Białej Księgi Elektromobilności PSPA”, dotyczący wprowadzenia sp...